Absolutní selhání asi ve všech směrech. Nedokázali jsme udržet poměrně slibně rozjetý zápas, hodnotí zápas Jan Schneider

V sobotu se na brněnské palubovce odehrál další domácí zápas základní části extraligy. Pro oba týmy byl zisk bodů velmi důležitý, druhou polovinu ale lépe zvládli hosté.

Vedení zápasu se ujala Kopřivnice, za velmi krátký čas si dokázala získat dvoubrankový náskok. Ztrátu ale Brno velmi rychle dohnalo a do vedení o dvě branky se v 16. minutě naopak dostali domácí. Tento stav okamžitě dorovnali hosté díky sérii tří branek. Po zbytek prvního poločasu byl zápas vyrovnaný a týmy si vyměňovaly vedení. Poslední slovo v první půli si vzal Vít Kučera, který získal nahrávku od Jirky Havláta a střelou po zemi prostřelil kopřivnického brankáře. Kopřivnice ještě dostala šanci dorovnat, v obraně se ale přičinil Havlát, který zastavil míč a stav byl díky tomu slibnější pro Brno 16:15.

 

 

Oproti vyrovnanému prvnímu poločasu, druhý zcela ovládli hosté. Kopřivnice se ve druhé půli dokázala prosadit celkem devatenáctkrát. Už od prvních minut byla Kopřivnice nezastavitelná. Během toho, co Brno stihlo proměnit jednu branku, Kopřivnice zasadila branky tři. Ve 43. minutě kopřivničtí házenkáři vybojovali pětibrankový náskok a ve 45. minutě už Brno ztrácelo na soupeře sedm branek.

 

V této fázi hry hosty podržel i brankář Marek Žingor, který zmařil nespočet brněnských útoků. Brno za takového stavu bylo nesoustředěné, gólová potence se stále snižovala a hráči častěji chybovali. Brňané už nenašli síly na dorovnání sedmibrankového manka. V poslední minutě se podařilo dvakrát po sobě prosadit Danielu Burgetovi, závěrečnou branku proměnil při úniku. Vzhledem k posledním dvěma brankám Brno ztrátu snížilo na pět branek (29:34).

 

 

 

 

RYCHLÁ STATISTIKA

SKKP Handball Brno – KH Kopřivnice 29:34 (16:15)

Nejvíce branek: Hastík 8/1, Hanták 6, Cáb 4 – Hanus, Gřes a Rachač po 6
Rozhodčí: Fukala, Mohyla
Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/2
Vyloučení: 3:1
Diváci: 503.

 

 

OHLASY TRENÉRŮ

Jan Schneider, SKKP Handball Brno: “Za mě obrovská nespokojenost. S kluky jsme si jasně řekli o co nám v tomhle zápase jde, věnovali jsme tomu v podstatě poctivě celý týden přípravu. Hra v první půli odpovídala aspoň trochu tomu, co jsme si řekli, byť hráči několik věcí, které jsme si řekli před zápasem, nedodržovali. Absolutní selhání asi ve všech směrech. Nedokázali jsme udržet poměrně slibně rozjetý zápas a obrovským množstvím chyb, nedůsledností a nedisciplinovaností skončil zápas takovým výsledkem.   ”


Lubomír Veřmiřovský, KH Kopřivnice: “Bojovný zápas. Pro nás to byl hodně důležitý zápas, protože chceme letos nakouknout do play-off. Věděli jsme, že pokud bychom tady nevyhráli, tak to budeme mít potom těžké. První poločas byl vyrovnaný. Nám se podařilo na začátku druhého poločasu bojovnou házenou odskočit, Marek Žingor zavřel branku a Honza Holbein se prosazoval na brankovišti, tak jsme dokázali odskočit a v posledních 10 minutách byl už zápas kontrolovaný. ZA mě obrovská spokojenost za bojovnost a výsledek. ”

 

 

 

TISKOVÁ KONFERENCE

 

 

 

Fotoreport ze zápasu: http://www.kpbrno.cz/19.kolo-skkp-handball-brno-kh-koprivnice