Ambice týmu do jarní části podle Havláta: Zlepšit postavení v tabulce a zabojovat o play-off

Brněnští házenkáři se v současné chvíli nacházejí v procesu zimní přípravy. Ještě dva týdny, než opět nastoupí na palubovku před diváky a utkají se opět se soupeřem o další body do extraligové tabulky.

Za 14 zápasů Brňané ulovili pouze osm bodů, což pro tým znamená předposlední příčku. Vyhrát se zadařilo celkem třikrát, a to v úvodním domácím utkání ligy proti Litovli, poté až ve třináctém kole, kdy se celek pod taktovkou Andreje Titkova utkal s Jičínem. Poslední výhru si tým připsal v odvetě proti Litovli.

 

Tři body dělí jedenáctou pozici od desáté i deváté příčky. Zubří si zatím hlídá poslední pozici, jenž posílá tým do vyřazovacích bojů s celkem 13 body - o pět bodů více než má na svém kontě Brno. Naopak na poslední příčce od započetí sezóny stále působí Litovel, které se v letošní sezóny nedaří natolik, že si zatím do tabulky nepřipsala jediný bod.

 

 

Ani Jiří Havlát, podle statistik druhý nejlepší střelec z Brna, jenž se zatím může chlubit 44 brankami, není spokojený s dosavadními výsledky. “Z první poloviny sezóny jsme zklamaní všichni. Jedenácté místo není to, co jsme si před sezónou představovali,” míní 33 letá spojka. Neopomíná ale dodat fakt, že v letošní sezóně je liga velmi vyrovnaná a tým od hranic play-off stále nedělí velká bodová propast.

 

O ambicích má tým jasno. “Do jarní části extraligy nastoupíme s ambicí vylepšit naše postavení v tabulce a v případě, že se nám bude dařit, vybojovat i play-off,” prozrazuje Havlát cíle týmu do zbylých osmi kol extraligy, z nichž může tým získat maximálně šestnáct bodů. Brněnská spojka si je zároveň vědoma, že bude nutné zlepšit obranu, tým totiž inkasuje mnoho branek, a to jak v domácím, tak i ve venkovním prostředí. “V některých zápasech podzimní části už naše obrana měla parametry extraligového mužstva, musíme z toho udělat pravidlo a ne pouze výjimku,” hecuje Havlát.

 


 

Tým pod taktovkou Andreje Titkova v současné chvíli absolvuje zimní přípravu. “Příprava probíhá standardně, Andrej přípravy umí (úsměv). Z fyzického bloku se teď pomalu přesouváme zpátky k míčům,” popisuje průběh několika uplynulých i nejbližších týdnů. Týmy od příštího týdne kromě tréninků čekají i výjezdy na přípravná utkání.


 

Nejbližším extraligovým soupeřem Brňanů bude Kopřivnice, proti níž se mužstvo utká 26. Ledna od 18 hodin v Kopřivnici. “Soupeř měl před pauzou dobré výkony, hráči měli výbornou formu, na jaře ale tomu může být vše jinak” popisuje nadcházejícího soupeře Jiří Havlát. “My se na utkání dobře připravíme a Kopřivnici nedáme nic zadarmo,” uzavírá Havlát rozhovor.  Jestli se Brňanům pauza vyplatila a jak tým nakročí do druhé části extraligy, to zjistíme již za dva týdny, kdy se tým střetne s Kopřivnicí v rámci 15. kola STRABAG Rail Extraligy.