Brňané dlouho drželi krok, v závěru ale soupeř ukázal svoji kvalitu a vybojoval dva body

V sobotu se konalo osmnácté kolo extraligy, kdy se brněnští házenkáři na domácí palubovce utkali s Duklou Praha.

Od prvních minut byl zápas mírně přiostřený. Neuběhla ani první pětiminutovka a na Jozefa Hantáka byl namířen dvouminutový trest. Prvních patnáct probíhalo vyrovnaně, po většinu času si dokázala Dukla udržet mírný, dvoubrankový náskok, případně jej naopak Brňané zvládli dorovnat. Brněnským házenkářům se tento náskok podařil mezi 19. a 21. minutou otočit a získat na svoji stranu vedení o dvě branky (12:10).

Takový stav ale Dukla nenechala dlouho bez povšimnutí. I přesto, že domácí dostali několik šancí náskok zvýšit a hostům se zcela nedařila koncovka, tak právě oni byli nakonec aktéry, kteří nasadili šňůru pěti branek a vedení si přebrali zpět. Dukla si náskok na konci zápasu zvýšila ještě o jednu branku a do druhého poločasu mohla vstoupit klidněji, díky tříbrankovému vedení 15:18.

V další polovině mohli diváci sledovat opět vyrovnanou hru. Brnu se dařilo neobdržet více po sobě jdoucích branek a naopak soupeřův náskok postupně snižovalo. V 50. minutě se Brňané dostali do útoku, Viktor Hastík nahrál Jozefu Hantákovi, ten chtěl posunout míč na Adamčíka, kterému ale v obležení dvou protihráčů nepodařilo zpracování a Dukla se tak dostala do útoku. Hanták se jej snažil zastavit, zákrok byl ale označen jako faul na dvě minuty, vzhledem ke třetímu trestu v zápase obdržela brněnská spojka červenou kartu.

Brno se po zbytek zápasu stále snažilo držet se soupeřem krok. Na konci zápasu byla stále šance k vyrovnání, od kterého domácí dělily dvě branky. Dukla ale v 55. minutě vsítila dvě branky, o něž se postaral David Šůstek, díky čemuž se dostala do vedení 29:32. Závěrečnou třicátou branku za brněnský tým si na své konto připsal Viktor Hastík ze sedmimetrového hodu, jeho v zápase devátá branka.

RYCHLÁ STATISTIKA

Nejvíce branek: Hastík 9/4, Petrović 6, Hanták 4 – Patzel 6/1, Šůstek 5, Reichl 5

Rozhodčí: Pavlát, Točík

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2

Vyloučení: 6 (ČK Hanták):4

Diváci: 658

OHLASY TRENÉRŮ

Jan Schneider, SKKP Handball Brno: “Věděli jsme, že si Dukla přijede pro body. Dnes jsme nastoupili v mírně improvizované podobě i z hlediska realizačního týmu. Myslím si, že kluci předvedli docela dobrý výkon. V rozhodujících okamžicích se ukázalo to, co možná dělá Duklu lepší týmem, a to je především efektivita v zakončování. Ve chvíli, kdy jsme se dostávali do herní výhody, jsme se o ni sami velmi rychle připravili díky neproměňování šancí, které se proměnit musí. Je to možná téma, nad kterým by se měli také samotní hráči zamyslet.”

Jan Josef, HC Dukla Praha: “Dnes byl náš cíl vyhrát. Bylo jasné, že se kluci z Brna vyhecují jinak než na zápas proti Strakonicím. V prvním poločase jsme měli hluchou chvíli, která potom trvala ještě několik minut ve druhé půli. Nezachytávali jsme střeli zpoza devítky. Nastavený tlak jsme ale vydrželi. Je škoda, že se nám zranil Kuba Sviták.