Brňané mají v tomto týdnu dva venkovní duely, které můžou nastínit další průběh v soutěži

Reprezentační přestávka skončila a Brňané mají tento týden před sebou rovnou dva venkovní duely, přičemž první z nich odehrají zítra na palubovce Zubří.

Místo, na němž brněnský kádr sídlí, není ideální. Ovšem právě tento týden má tým možnost postoupit výše a vybojovat důležité body v nelehkých utkáních. V prvním duelu tým vstoupí na palubovku Zubří, které sídlí na desáté příčce a na svém kontě má pouze o jednu výhru navíc než Brno. Zubří dokázalo vybojovat body ve druhém kole soutěže proti Novému Veselí.

V uplynulém kole Zubří vstoupilo na palubovku Dukly Praha, kde v prvním poločase ztrácelo na soupeře 5 branek. Nakonec ale tým zvládl směr zápasu zvrátit a vybojovat dva body pro sebe. Utkání skončilo rozdílem pouhých dvou branek 20:22.

Zubří si bude chtít spravit chuť nejen vzhledem k současnému umístění, zároveň ale tým nezdařile odehrál pohárové kolo se Vsetínem, kde prohrál o jednu branku 34:33 a  pohár tak pro Zubří v letošní sezóně definitivně skončil.

V sobotním klání SKKP Brno vstoupí na palubovku Dukly Praha. Dukla je momentálně v podobném rozpoložení, jako Brno. Se shodným počtem bodů sídlí na předposledním místě v tabulce. Jediná výhra se týmu zadařila ve třetím kole, ve kterém padl Jičín 22:23.

O těžkém týdnu, v němž se může nastínit další průběh Brna v letošní sezóně, ví své i hlavní kouč Andrej Titkov. “Dvojzápas proti celkům, které neměly příliš zdárný vstup do sezóny a jsou připraveni si ´spravit chuť´ na našem družstvu může hodně napovědět o dalším průběhu soutěže pro náš tým,” hodnotí Titkov dvojutkání. Zároveň dodává, že pokud bude tým odolný, odvážný a disciplinovaný, může kádr přemýšlet o případném bodovém zisku, což podle Titkova k současnému psychickému rozpoložení soupeřů není nereálné.

První zápas tohoto týdne, proti Zubří, je na programu ve středu od 18 hodin, sobotní duel proti Dukle je naplánován na 15:30.