Brňanům se venkovní duely nevydařily, v domácím střetnutí se utká s lídrem tabulky

Brněnský kádr mohl ze Zubří odjíždět alespoň s jednobodovým ziskem. Naopak Dukla roztočila střelecký kolotoč a završila zápas třináctibrankovým rozdílem. Nyní čeká brněnské házenkáře souboj s HCB Karvinou, která momentálně je na vůdčí pozici v tabulce.

Minulý týden měl brněnský kádr napilno. Ve středu jej čekal po reprezentační pauze výjezd do Zubří. V 16. Minutě se podařilo Brnu dostat do vedení 4:6, které udrželo několik následujících minut hry. Domácí ale dokázali na tento stav odpovědět rychlými čtyřmi góly, díky kterým obrátili nakonec stav ve svůj prospěch a zakončili první poločas poměrem 11:9.

 

Pět minut před koncem bylo Zubří stále ve vedení 20:16, tentokrát ale stav rychlými góly zkorigovali hosté na 21:20. V závěrečném střetu získalo Brno po faulu sedmimetrový hod. Malina ovšem zachoval chladnou hlavu a díky vychytané sedmičce se jeho tým mohl radovat z dvoubodového zisku.

V osmém kole extraligy Brňané vyrazili do Kutné Hory, kde se netradičně odehrálo utkání proti Dukle Praha. Domácí se velmi rychle dostali do vedení, které se Brňanům podařilo mírně zkorigovat. Ovšem první polovinu si pohlídala Praha a do šaten odcházela s šestibrankovým náskokem 16:10. Ve druhé polovině domácí začali důrazněji diktovat tempo hry a Brno z utkání odjíždělo s třináctibrankovým mankem 34:21.

 

V sobotu čeká Brňany nelehké utkání, v němž se postaví proti současnému lídru tabulky – HCB Karviné. Karviná má na kontě z osmi zápasů 6 výher. Momentálně má tým tři zápasy vítěznou šňůru a v Brně bude mít zálusk na pokračování. V posledním kole se celku podařilo porazit Zubří poměrem 30:23.

 

Jedenácté kolo extraligy, proti HCB Karviná, je na programu v sobotu od 18 hodin ve staré hale Vodova.