Brněnský tým neobstál na karvinské půdě. Nyní si bude muset ještě před domácím duelem projít dalšími dvěma venkovními zápasy

Brňané v prvním utkání letošní sezóny vstoupili na palubovku Karviné, se kterou v té předchozí uzavřeli sezonu při boji o sedmou příčku tabulky.

Úvodní slovo si v zápase vybojovalo Brno, které dokázalo udolat stav na svoji stranu. Přišly však vyloučení, díky nimž se Karviná dostávala postupně zpět do hry a postupně vybojovala tříbrankový náskok. Ve druhé půli si už domácí házenkáři vypracované vedení udržovali a postupně zvedli svůj náskok až na devět gólů. Rozhodnuté utkání se v posledních minutách pouze dohrávalo na konečných 31:26.

Nejvíce branek: Piatek 6, Zbránek 6, Brůna 6 – Hanták 7/3, Hastík 5/1, Burget 5. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 8:5. Diváci: 920.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: "Na začátku jsme byli trochu nervózní, bylo to vidět i na hráčích. Potom jsme ale zahráli dobře. Samozřejmě jsou tam ještě chyby, udělali jsme jich dost a je co zlepšovat, ale jsme spokojeni. První domácí vítězství je určitě důležité i pro uklidnění v týmu před dalším zápasem."

Josef Hanták st., trenér Brna: "Je to první zápas, není třeba dělat z něho nějaké ukvapené závěry. Budujeme nový tým z mladých hráčů a náš čas určitě ještě přijde."

Brno se dostane na domácí palubovku až na závěr září

Po venkovním klání v Karviné čekají na brněnské házenkáře další dva zápasy, které se odehrají na půdě soupeře. V prvním zápase přivítají brněnský tým na své palubovce Lovosice, které si v prvním zápase poradily s Hranicemi 28:22. Následující týden brněnský tým vyrazí do Frýdku-Místku a poslední zářijový týden bude na pořadu dne, přesně 30. 9. od 17 hodin, domácí duel proti Jičínu!