Brno čeká těžká zkouška, na domácí palubovce se postaví proti Hranicím

B R N O – SKKP Brno má před sebou duel s Hranicemi, proti nimž se utkal v úvodním kole sezóny 2018/2019. Na palubovce Cementu nakonec tým pod taktovkou Andreje Titkova odjel se sedmibrankovou porážkou. Podaří se Brnu vrátit úder a vybojovat na domácí palubovce dva body?

Pět. Přesně tolik bodů dělí SKKP Handball Brno od Hranic. Cement má na svém kontě o tři výhry navíc. Zároveň tým nepodává v posledních kolech takové výkony, jaké by si představoval, čehož by Brňané mohli využít. Bodovat kádr dokázal naposledy v jedenáctém kole proti Litovli, kde na půdě Hranic byl poločasový výsledek ještě 13:17 pro Litovel. Nakonec ale domácí obrátili stav ve svůj prospěch a vybojovali dva body. A tím zároveň nechat Litovel stále na nule.

 

Brno má naopak šanci navázat na poslední úspěch proti Jičínu. Ten předvedeným týmovým výkonem porazil Ronal 28:26, ovšem tým si je vědom, že soupeř nepodal v zápase svůj optimální výkon. Pro tým z brněnské metropole se jednalo o druhou výhru v sezóně, první vybojoval ve druhém kole proti Litovli.

Naposledy se proti sobě celky střetly v prvním kole. Tradiční zápas na hranické palubovce je pro brněnský tým vždy velkým trápením. Hranice si hravě vybudovaly v prvním poločase osmibrankový náskok 20:12. Zápas nakonec skončil o sedm branek 31:24. V zápase produktivitou nejvíce vyčníval Havlát s Koubkem, oba nadělili soupeři po čtyřech gólech.

V sezóně je nejlepším střelcem za Brno zatím Luboš Hlípala, který se za dvanáct kol prosadil celkem 43x. V posledních dvou zápasech je v šancích často vidět i Michal Vaněk. Za dva zápasy vstřelil 13 branek, z toho čtyři proměnil ze sedmimetrových hodů.

 

 

Andrej Titkov si je vědom důležitosti zápasu, zároveň počítá, že se bude jednat o velmi těžké utkání se zkušeným soupeřem. „Pro vítězství nad zkušeným soupeřem s velkým sebevědomím, budeme muset v maximální možné míře zrychlit hru,“ zaměřuje se na hlavní aspekt trenér Andrej Titkov, který musí tým projevit v případě, že bude chtít pomýšlet na dva body. Titkov zároveň neopomíná, že je nutno zodpovědně přistupovat k proměňování brankových příležitostí.

Oba týmy budou maximálně dychtivé po výhře. Hranicím se naskytuje možnost zaútočit na pozice nejlepší osmičky týmů, naopak Brno by se ziskem dvou bodů jednak opět vzdálil od poslední Litovle a šlapal na paty Dukle, která momentálně sídlí na desáté příčce se sedmi body.

Zápas proti Hranicím je na programu 1. prosince od 18 hodin. Utkání proběhne tradičně ve staré hale Vodova.