Brno podlehlo Novému Veselí, v závěru se musel tým obejít bez Burgeta

Brno se v sobotní podvečer utkalo proti Novému Veselí. Sokol si obhájil svoji neporazitelnost s brněnským mužstvem, kdy dotáhl utkání do vítězného konce s výsledkem 31:35.

Od samého počátku měli zápas lépe rozehraný hosté. Po prvních deseti minutách si dokázali vybojovat čtyřbrankové vedení 5:9. Manko ale Brňané vzápětí velmi rychle snížili. Prvně po sérii tří branek na dvougólový rozdíl, následně po dvou vstřelených brankách Brňané vyrovnali na 10:10. Ovšem Nové Veselí nenechalo vyvíjený tlak dlouho bez povšimnutí. V závěrečné desetiminutovce poslalo do brněnské svatyně tři branky po sobě, díky čemuž se Veselí opět dostalo do vedoucí pozice.

Brno se v posledních minutách snažilo stav zkorigovat, ovšem Skalickému se podařilo střelecky prosadit a následně ještě tým v poslední minutě vybojoval sedmimetrový hod, který proměnil Jakub Štěrba. Brno tak do druhé půle ztrácelo tři branky na svého soupeře.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe hosté. Mezi 32. a 36. minutou byla písknuta další sedmička v neprospěch Brna a po ní následovaly dvě úspěšné gólové šance, které proměnil Nikola Sekulić. Brno na tuto sérii branek dokázalo odpovědět až ve 40. minutě, kdy se dvakrát prosadil Lukáš Koubek a jednou Jirka Havlát. V tomto časovém horizontu se brněnským házenkářům střelecky dařilo. Na řadu ale přišlo velmi nepříjemné vyloučení. Daniel Burget na útočné polovině neudržel nervy, kdy do něj strčil Ondřej Skalický. Za oplácení po faulu obdržel Burget červenou kartu, Skalický byl potrestaný dvěma minutami.

Nové Veselí se ve 47. minutě dostalo opět na čtyřbrankové vedení, manko se Brňanům podařilo snížit na jednu branku (26:27), na obrat zápasu to ale nestačilo. Sokol se velmi rychle dostal zpět na rozdíl čtyř branek 27:31.

V posledních dvou minutách byly oba týmy velmi produktivní. V tomto velmi krátkém časovém horizontu padlo celkem sedm branek. O závěrečné slovo se postaralo Nové Veselí, které si v poslední minutě navýšilo dvoubrankové vedení na čtyři branky a zápas byl zakončen stavem 31:35.

RYCHLÁ STATISTIKA

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 31:35 (13:16)

Nejvíce branek: Havlát 6, Koubek 5/1,  Václav a Dostalík po 4 – Štěrba 7/4, Sekulić 6, Živojinovič 5
Rozhodčí: Opava, Válek
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4
Vyloučení: 3:2 a ČK Burget
Diváci: 183.

OHLASY TRENÉRŮ

Ivan Minařík, SKKP Handball Brno: „Gratuluji soupeři k vítězství. Veselí mělo po celý zápas lehce navrch, jak herně, tak výsledkově. Zlepšili jsme oproti předchozím dvěma zápasům útočnou fázi, nicméně v obraně jsme si nedokázali poradit s rychlou kombinační hrou spojka-pivot.”

Pavel Hladík, TJ Sokol Nové Veselí: „Dnešního vítězství si velmi vážíme, hodně jsme se na něj nadřeli. Určitě Hastík a Dostalík předvedli svoji extra třídu. Jsme rádi, že jsme to zvládli, zítra máme doma Hranice, takže se nyní soustředíme na další zápas.”