Brno se připravuje na Kopřivnici, v sobotu má šanci napravit prohru s Duklou

Brno mělo v sobotním zápase proti Dukle Praha hned několik možností pro získání vedení a dotáhnutí zápasu do vítězného konce – nebo alespoň na zisk jednoho bodu. Ještě v první polovině se Brňanům podařilo vytěžit dvoubrankové vedení, po několika zmařených útocích ale hosté velmi rychle stav obrátili opět na svoji stranu.

V 51. minutě byl stav vyrovnaný (26:26). Dukla Praha vytvářela mnohem více chyb, než je u ní zvykem. Až v poslední pětiminutovce si pražský celek vytvořil tříbrankový náskok, který zajistil zisk dvou bodů.

 

 

17. kolo extraligy bylo naopak úspěšné pro Hranice, které porazily strakonické házenkáře s velkým přehledem – 40:28. Díky vítězství se tým vyšplhal na devátou příčku a desátou pozici přenechal Brnu. Brňané momentálně na osmou pozici, která zajišťuje postup do play-off, ztrácí dva body. Ze spodních příček zatím mužstvo nikdo neohrožuje. Strakonice ztrácí na Brno tři body a Veselí, kterému se poslední dobou úplně nedaří, je ve ztrátě 4 bodů.

 


 

V sobotu mají před sebou brněnští házenkáři další z těžkých utkání, na palubovku proti Brnu nastoupí Kopřivnice. Tým má za sebou sérii proher, ve Strakonicích remizoval 27:27. V prvním vzájemném zápase, který se konal v listopadu 2017, skončil duel shodným počtem branek 31:31. Na své konto si nejvíce branek připsal Jozef Hanták, dokázal se prosadit celkem dvanáctkrát, z toho 4 branky padly ze sedmimetrového hodu. Na opačné straně se v zápase nejvíce činil Patrik Fulnek, který skóroval sedmkrát.

 

Sobotní zápas, který započne v 17 hodin, nebude vůbec jednoduchý, pokud ale chtějí Brňané stále pomýšlet na vyřazovací část soutěže, musí svého soupeře porazit.