Brno veze z Hranic bod, sezónu završí doma proti Strakonicím

SKKP Brno a TJ Cement Hranice si předehráli 6. kolo play-out, které se mělo konat až příští týden. Nakonec se odehrálo už ve středu 9. 5. Poslední zápas čeká Brňany na domácí půdě.

Zápas proti Hranicím byl jako na houpačce. Prvně se do vedení 3:5 dostali Brňané, tento stav ale Cement velmi rychle otočil ve svůj prospěch (9:7). Následovala střelecká úspěšnost pro Brno, které dokázalo opět vybojovat vedení na 13:10.

První poločas nakonec lépe zakončili házenkáři z moravské metropole, kteří si získali do druhé půle tříbrankový náskok 15:18. I ve druhém poločase bylo k vidění několik bojů o vedoucí pozici. Prvně Brno navýšilo svůj náskok z prvního poločasu na čtyři branky (21:25), následně ale tým pod vedením Martina Marka obrátil stav opět ve svůj prospěch na 30:28.

V samotném závěru zápasu se zdálo, že si Hranice vybojovaný náskok pohlídají a dotáhnou utkání do vítězného konce, ovšem za Brno se činili Cabák s Burgetem a došlo tak k dělbě bodů.

Brno tak díky středeční předehrávce má před sebou poslední zápas sezóny. Ve staré hale Vodova se v neděli proti brněnskému týmu utkají Strakonice. Utkání už nemůže s výsledným umístěním nijak zamíchat. Strakonice mají se ztrátou sedmi bodů na Brno jistý sestup do první ligy, i přesto si ale bude chtít brněnský tým napravit chuť z posledního prohraného zápasu na domácí půdě proti Novému Veselí.

Domácí zápas brněnských házenkářů proti Strakonicím je na programu v neděli 13. 5. od 17 hodin ve staré hale Vodova.