Brno vyhrálo těžký zápas proti Lovosicím! Po Českém poháru čeká brněnské házenkáře zimní pauza.

Jihomoravané, pod vedením nového trenéra Aleše Kořínka, přivítali v sobotu na domácí palubovce Lovosice. Už od prvního hvizdu šlo vidět velké nasazení obou týmů. Brno chytlo po výhře nad Karvinou druhý dech, Lovosice v posledních zápasech dokázaly utržit několik bodů, včetně remízy s Duklou Praha.

V průběhu prvního poločasu využívaly Lovosice technických chyb domácích a po sérii tří branek na 9:4 si Brno vyžádalo time-out. Po poradě začalo Brno pomalu manko snižovat, dvakrát Brňané proměnili tři branky v řadě, díky čemuž dohnali soupeře na vyrovnaný stav 12:12. V následujících posledních minutách prvního poločasu se týmy prosazovaly střídavě až do finálního skóre první půle 15:15.

 

 

Na začátku prvního poločasu se brněnští házenkáři prosadili hned několikrát za sebou, díky čemuž museli tentokrát dotahovat Lovci. Ve 46. minutě domácí vedli o šest branek, ovšem Lovosice ukázaly svoji kvalitu a daly jasně najevo, že o zápase nebude tak brzy rozhodnuto.

 

V dnešním zápase se nejvícekrát prosadil Tomáš Cáb, jehož kličky a poklidné sázení gólů nejednou obdivovali i komentátoři České televize. Cáb se prosadil celkem sedmkrát, stejného počtu dosáhl i Tomáš Adamčík. Hosté dokázali stav zápasu stáhnout na rozdíl jedné branky, ovšem brněnští házenkáři si závěr pohlídali a mohli se tak radovat ze zaslouženého vítězství týden před vánočními svátky (32:29).

 

 

Zároveň dvě domácí výhry v řadě proti nelehkým soupeřům brněnské házenkáře určitě povzbudí i do posledního zápasu letošního roku. Ve středu 20. 12. od 19:15 se tým pod vedením Aleše Kořínka utká v odvetném zápase čtvrtfinále Českého poháru proti Karviné, tentokrát v domácí hale, na staré hale Vodova! Po středečním utkání čeká na brněnské házenkáře zimní pauza. Do extraligových klání se týmy vrátí první víkend v únoru 2018.

 

 

RYCHLÁ STATISTIKA

Nejvíce branek: Cáb 7, Adamčík 7, Hastík 6/3, Stein 6 – Sýkora 7/2, Klimt 6, Bouček 5

Rozhodčí: Valášek, VychodilS

Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4

Vyloučení: 3:4
Diváci: 712.

OHLASY TRENÉRŮ

Aleš Kořínek, SKKP Handball Brno: “Na začátku zápasu jsme propadávali v obraně, byla hodně otevřená. Poté jsme hru zagresivnili, dokázali jsme něco odblokovat, a také se chytl golman. Oproti tomu se nám od nějaké 15. minuty dařilo střelecky v útoku. Něco se nám podařilo z první a druhé vlny, což nám určitě hodně pomohlo. Soupeř se dostal zpátky do zápasu, kdy brankový rozdíl stáhl. Myslím si, že nikdo nemohl čekat, že s týmem, jako jsou Lovosice, by byl zápas hotový už patnáct minut před koncem zápasu.”

Václav Toman, HK FCC Město Lovosice: “Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme dokázali pokrýt střelce a střely, které šly na bránu, pochytali naši golmani. Bohužel od 10. minuty prvního poločasu jsme se nedokázali vypořádat se spojkami soupeře a nechali jsme je zakončovat z vyložených šancí, tudíž úspěšnost našich brankářů byla najednou velmi nízká, a proto jsme prohráli.”

 

TISKOVÁ KONFERENCE

Tisková konference Brno-Lovosice

Dnešní tisková konference v zápase proti Lovci Lovosice

 

FOTOREPORT ZE ZÁPASU NAJDETE ZDE