Brnu se start do play-out nevydařil, v Novém Veselí se manko vyšplhalo až na jedenáct branek

Brněnští házenkáři se musejí poprat s nelehkým losem, kdy první dva zápasy odehrají na venkovních palubovkách a sérii domácích zápasů odstartují s Hranicemi. Včera Brno odehrálo první duel s Novým Veselím, ve kterém po celou hrací dobu vévodili domácí...

Už od sedmé minuty v zápase TJ Sokol Nové Veselí–SKKP Handball Brno začali domácí nastavovat tempo hry. Během několika minut se dostali na tříbrankový rozdíl 6:3 a Brno se snažilo dotáhnout na ztrátu. To se téměř podařilo ve 14. minutě, kdy byl brněnský tým pouze jednu branku od vyrovnání, ovšem za několik okamžiků dokázal Sokol uniknout opět na tři branky.

Do konce prvního poločasu oba týmy ještě několikrát skórovali, domácí Nové Veselí si ale dokázalo pohlídat náskok tří branek a první půli tak zakončili stavem 15:12, kdy patnáctou branku proměnil Roman Chosik. Dvanáctá branka Brna padla ze sedmimetrového hodu, kterého se ujal Jozef Hanták.

Prvních sedmnáct minut druhé půle měli zcela pod kontrolou domácí. Mezi 34. a 40.. minutou obdrželo Brno pět branek, brněnský tým se dokázal prosadit pouze jedenkrát, díky čemuž si domácí navýšili náskok na sedm branek.

Dvě minuty poté Sokol rozjel sérii pěti branek a Brnu tak zasadil ránu v podobě jedenáctibrankového rozdílu 26:15. Zbývalo pouhých 13 minut do konce zápasu a tak vysoké manko už bylo pro brněnské házenkáře velmi těžké dorovnat. Po celý páteční zápas se brněnští házenkáři nedokázali dostatečně prosadit a dostat se do vedení. Brno se neustále snažilo snižovat náskok domácích, což stálo mnoho sil.

Před závěrečným hvizdem dokázali Brňané ještě několikrát skórovat i dvakrát za sebou, ovšem domácí na tuto situaci zvládli vždy zareagovat alespoň jednou brankou, a tak si své vedení udrželi až do zaznění sirény oznamující konec zápasu. Brnu se podařilo pouze snížit manko, které přesahovalo deset branek, na rozdíl osmi gólů 32:24.

TJ Sokol Nové Veselí – SKKP Handball Brno 32:24 (15:12)

Nejvíce branek: Živojinovič 6, Štěrba 6/3 – Hanták J. 6/2, Kučera 4/1, Dostalík 3 Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3 . Vyloučení: 6:3. Diváci: 250.