Je rozlosováno, Brno odehraje tři domácí zápasy po sobě, nad posledními Strakonicemi má náskok čtyři body

Letošní sezóna pro brněnské házenkáře nedopadla podle představ. Namísto bojů o titul se budou nyní muset Brňané porvat o samotné udržení v nejvyšší soutěži.

Brněnský tým odehrál poslední kolo základní části mezi prvními a musel vyčkat do pátečního večera, jak dopadnou zbylé duely, které rozhodnou o konečném umístění a rozložení bodového zisku jednotlivých mužstev. Strakonice se ztrátou čtyř bodů na brněnský tým věděly, že po základní části skončí na posledním místě. Brňany stále ohrožovalo Nové Veselí s jednobodovou ztrátou a o poslední postupovou osmou příčku bojovaly Hranice s Frýdkem-Místkem.

 

 

 

Novému Veselí se podařilo na domácí půdě porazit Cement a se ziskem dvou bodů kádr postoupil na desátou příčku. Pro Brňany to naopak znamenalo sesazení na jedenáctou pozici. Nyní má čtveřice týmů Cement Hranice, Nové Veselí, SKKP Brno a Strakonice před sebou play-out o šesti zápasech (Proti každému soupeři se týmy utkají doma a venku), ve kterém se rozhodne, kdo získá černého Petra a sestoupí do nižší ligy.

 

Jelikož si týmy zachovají všechny získané body ze základní části, nejlepší pozici mají zatím Hranice se 17 body. Naopak nejhorší postavení mají poslední Strakonice, které ztrácejí na jedenácté Brno čtyři body.

 

 

Brněnští házenkáři nebudou mít začátek vůbec jednoduchý. První dva zápasy odehrají na venkovních palubovkách, kdy se už za týden utkají s Novým Veselím a týden poté je čeká duel se Strakonicemi. Po dvou venkovních zápasech bude následovat série všech tří domácích zápasů a jako první do Brna dorazí Hranice.


 

DOMÁCÍ ZÁPASY

29. 4. 2018 od 17:00 SKKP Handball Brno vs TJ Cement Hranice

5. 5. 2018 od 17:00 SKKP Handball Brno vs TJ Sokol Nové Veselí

13. 5. 2018 od 17:00 SKKP Handball Brno vs HBC Strakonice 1921

 

VENKOVNÍ ZÁPASY

14. 4. 2018 od 17:00 TJ Sokol Nové Veselí vs SKKP Handball Brno

21. 4. 2018 od 18:00 HBC Strakonice 1921 vs SKKP Handball Brno

19. 5. 2018 od 10:30 TJ Cement Hranice vs SKKP Handball Brno