Luboš Hlipala: Nešťastnými chybami jsme se v některých zápasech připravili o možnost bodového zisku

Reprezentační pauza se blíží ke svému konci a týmy po dvoutýdenním bloku bez ligových zápasů opět nastoupí na palubovky soupeřit o další body. Brňany nyní svazuje předposlední místo v tabulce se třemi body. Shodný počet má i Dukla Praha, které se po uplynulé sezóně příliš nedaří.

“Nešťastnými chybami jsme se v některých zápasech připravili o možnost bodového zisku,” hodnotí bodové ztráty brněnská spojka Ĺuboš Hlipala. Přidává však, že tým musí tyto nedostatky postupně odstraňovat a v nejbližších zápasech postupovat výkonnostně dopředu. “Pokud se nám podaří postupně zbavovat nedostatků, můžeme následně zlepšit naše postavení v tabulce,” dodává Hlipala k současné situaci.

Brňany v mnoha zápasech zároveň svazuje střelecká úspěšnost, která má poté za následek několikabrankový zisk pro soupeře a tím ztrátu vedení. To potvrzuje i brněnská spojka. “Ano, střelecká úspěšnost je jeden z problémů, s nímž se momentálně potýkáme. Samozřejmě vždy je co zlepšovat nejen v útočných, ale i v obranných činnostech.”

 

V posledním zápase, proti Frýdku, se Hlipalovi dařilo. Soupeři dokázal nastřílet šest gólů a stal se tak nejproduktivnějším hráčem zápasu. Stále se ale trápí, aby takový předvedený výkon získal stabilní pozici. “Pevně věřím, že zodpovědný přístup a poctivý trénink bude ta správná cesta ke stabilizace mého výkonu,” hodnotí svůj herní projev Hlipala.

 

Brňané o reprezentační pauze absolvovali pohárové utkání ve Dvoře Králové. Nejvíce si na své konto připsal Jirka Havlát, celkem osm kanadských bodů, v patách mu byl Petrovič s šesti brankami a o branku méně nastřílel Hlipala. SKKP Brno završilo utkání jedenáctibrankovým rozdílem 24:35 a postupuje tak do dalšího kola.

 

Příští týden nastoupí mužstvo rovnou dvakrát na palubovku hostí. Prvně odzkouší ve středu od 18 hodin kvality Zubří, v sobotu se následně kádr přesune do Prahy, kde od 15:30 proběhne duel s Duklou Praha.

Nejbližší domácí střetnutí čeká Brňany 10. listopadu od 18 hodin proti Karviné.