Neúspěšný zápas v Jičíně, kde kralovali brankáři

Brněnští házenkáři měli v sobotu před sebou další těžké utkání. Tentokrát byl vyzyvatelem Jičín, který sídlí na sedmé příčce, o jednu výše než královopolský tým.

HBC Ronal Jičín – SKKP Handball Brno 30:25 (14:10)

První minuty zápasů se vyvíjely velmi vyrovnaně. Oba týmy se rozehrávaly, ovšem už při prvních útocích mohli diváci spatřit krásné zákroky brankářů na obou stranách. Do 14. minuty se stav stále přeléval z jedné strany na druhou. Následovalo ale několik úspěšných útoků Jičína, některé zároveň potrestaly neúspěch hostů, a domácí se dostali do tříbrankového vedení 8:5.

Minuty ubíhaly a brankáři jakoby se před duelem vsadili, kdo vychytá více střel – Bylo zmařeno tolik útoků zákroky brankářů, že začalo být jasné, kdo bude v sobotním zápase dominantou, a to na obou stranách. Ještě čtyři minuty před hvizdem signalizující konec prvního poločasu se Brňanům podařilo stáhnout rozdíl na jednu branku. Následující minutu ale přišlo nepříjemné vyloučení Jozefa Hantáka. V posledních minutách první půle byl Jičín v koncovce úspěšnější, kdy se prostřílel až k rozdílu čtyř branek (14:10).

Započal druhý poločas a domácí nepolevovali. Odrazili se od získaného náskoku, který se snažili za každou cenu neztratit a naopak jej ještě navýšit. Brno se snažilo manko snížit, ovšem už bylo natolik velké, že domácím stačilo udržet si střeleckou úspěšnost z prvního poločasu pro získání dvou bodů ze zápasů.

Ve 38. minutě se rozdíl vyšplhal na sedm branek. Pět minut před závěrečným zvukem sirény se hostům ještě podařilo nastřílet sérii čtyř branek, díky čemuž rozdíl snížili na čtyři branky – 29:25. Jičín si nenechal ujít šanci a v závěrečných sekundách se prosadil Lukáš Rychna, který pro tým získal třicátou branku. Pro Brno tak zápas skončil s pětibrankovým mankem 30:25.

RYCHLÁ STATISTIKA

Nejvíce branek: Šulc 10, Krahulec 5/2, Drbohlav 3 – Stein 4, Hanták 3/1, Hastík 3, Petrovic 3, Cáb 3, Mičola 3.

Rozhodčí: Bečička, Horák

Sedmimetrové hody: 4/2 – 0/0

Vyloučení: 3:4

Diváci: 450

OHLASY TRENÉRŮ

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: „Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli, jelikož nám šlo o hodně. Po zápase v Brně jsme věděli, že nás nečeká lehký zápas, Brno má velmi zkušené hráče a jsem rád, že naše defensiva nám ze začátku dodala sebedůvěru a díky tomu jsme poté těžili v útoku. Samozřejmě jsem šťastný za další dva důležité body."

Aleš Kořínek, trenér Handball Brno: „Myslím si, že i přes inkasování třiceti branek jsme nebyli špatní v obraně v čele s brankářem. Dostali jsme hodně branek po naších chybách, čímž jsme se dostali sami pod tlak. Výborně také hráli brankáři Jičína, kteří pochytali mnoho našich šancí. Přesto si myslím, že hráčská kvalita Brna je na takové úrovni, aby takovéto zápasy zvládala lépe. Každopádně bych chtěl pogratulovat Jičínu k zasloužené výhře."