Poslední duel neskončil pro brněnské házenkáře šťastně, v Plzni podlehli rozdílem čtyř branek

Brněnští házenkáři mají za sebou poslední zápas základní části letošní Strabag Rail extraligy v házené. Brno v několika momentech nahnalo Plzni strach, přesto ale z palubovky odjeli poraženi.

Začátku utkání se ujali domácí, kteří poslali za Koňaříka tři dobře mířené střely. Zcela první branka padla ze sedmimetrového hodu z rukou Davida Poloze, který se za zápas prosadil sedmkrát a z toho šest gólů vstřelil právě ze sedmičky. Dvě následující brány proměnil Jan Chmelík. Po krátké odmlce přišla na řadu další série tří branek a Plzeň se dostala do vedení 6:1.

Mezi 14. a 18. bránou se brněnští házenkáři probudili a dali soupeři zabrat. Brno si v tomto časovém rozmezí udrželo čisté konto a do soupeřovy brány zamířilo pět střel, z toho dvě branky proměnil Vít Kučera a Brno najednou ztrácelo na svého soka pouze jedinou branku.

Do konce prvního poločasu se stav stále pohyboval nahoru a dolů, vedení si ale Plzeň takřka do konce poločasu udržela. Tři minuty před koncem první půle dokázali brněnští házenkáři proměnit ještě tři brány, díky čemuž vyrovnali stav na 14:14. Posledního slova se ale ve 30. minutě ujal Jiří Fořt a poslal svůj tým do druhého poločasu s jednobrankovým vedením.

První polovinu druhého poločasu opět ovládli domácí a zopakovali tak průběh z první půle. Mezi 37. a 42. minutou dokázali domácí skórovat čtyřikrát v řadě, z toho dvě branky si na své konto připsal opět David Poloz ze sedmimetrových hodů. Stejný počet branek nadělil plzeňský tým ještě jednou, a to mezi 44. a 48. minutou. Vedení si díky tomu plzeňští házenkáři navýšili na sedm branek (26:19).

Brno se ještě v poslední desetiminutovce snažilo nepříjemnému manku vzdorovat. Kádru se podařilo zasadit soupeři šňůru tří branek a snížit stav na 27:23, ale na otočení zápasu už hosté nenašli síly. V posledních minutách bylo k vidění ještě několik úspěšných útoků, vítězství si Plzeň obhájila a poslední zápas základní části zakončila stavem 30:26. V zápase byl za brněnské házenkáře nejproduktivnějším hráčem Ondřej Cabák, který úspěšně zakončil celkem šestkrát.

Nyní oba týmy čekají na dohrání zbývajících zápasů, které jsou na programu zítra od 18 hodin a posléze bude jasné konečné umístění všech týmů. Brno má play-out jisté, pokud se Novému Veselí zítra proti Cementu podaří vyhrát, může ještě více brněnským házenkářům znepříjemnit situaci a poslat tým na jedenáctou příčku.