Rozhodující zápas poháru Brno nezvládlo, utkání skončilo debaklem

Ve středu, pár dní před Vánoci, čekalo všechny týmy, které se probojovaly do čtvrtfinále Českého poháru, 2. kolo. Brněnští házenkáři měli před sebou těžký úkol, a to dohnat tříbrankové manko, které si získali karvinští házenkáři na své palubovce, když v prvním kole porazili svého čtvrtfinálového soupeře 38:35.

Zápas odstartovali útokem domácí, ovšem prvním, kdo se v zápase prosadil byl Jiří Užek za Karvinou ve 2. minutě. Ti si dokázali hned na začátku vybudovat tříbrankové vedení na 5:2 a udržet si jej až do 10. minuty, kdy byl stav 3:6. Po tomto okamžiku se brněnští házenkáři dostali zpět do hry a dokázali se držet nastaveného tempa. V této fázi hry měli Brňané velkou šanci zápas otočit a stále ještě zabojovat o vytoužený postup do Final4.

Několikrát se domácím povedlo stav vyrovnat, Karviná však dokázala vždy využít neproměněných šancí a odskočit alespoň na jednu branku. I přes nepěkné zranění Michala Brůny, který zápas už nemohl dokončit, kvůli poranění na palci, zvládl jeho tým první půli dokončit s dvoubrankovým náskokem 14:16.

První minuty druhého poločasu začaly velmi vyrovnaně, ovšem po 35. minutě se Karviná prosadila třikrát za sebou a z tříbrankového vedení se rázem stal pětibrankový náskok. Karviná ve středečním zápase využila nespočet brněnských chyb, a také vzhledem k počtu neproměněných šancí ze strany Brna se hosté ve 45. minutě dostali do vedení 19:25.

Čas se začal krátit a brněnští házenkáři už začali ztrácet naději na vítězství. Šestibrankový náskok se stále dal snížit, i když už se jednalo o celkem velké manko, které museli Brňané dohnat. Ovšem Karviná ve svém tempu nepolevila a Brno kupilo stále další chyby, které Karviná nenechala být a svůj brankový náskok ještě navýšila.

Deset minut před koncem zápasu se zápas dostal na stav 22:30, tedy Karviná vedla o osm branek, což bylo pro Brno už takřka nemožné otočit, natož proměnit ještě o čtyři branky více, aby Karvinou porazili v poháru. V posledních minutách karvinští házenkáři proměnili ještě sérii tří branek a Brno tak v posledním zápase roku porazili desetibrankovým debaklem.

I přes poslední úspěchy v extraligových bojích, kdy Brno dokázalo Karvinou porazit 30:27 a následně získat dva body proti Lovosicím, se středeční zápas v rámci Českého poháru vůbec nevydařil, a tak pohárové putování pro Brno končí. Nyní čeká všechny týmy zimní přestávka a do extraligy se vrátí o víkendu 3.-4. 2. 2018. Brno po přestávce nastoupí opět na domácí palubovku, a to 3. 2. 2018 od 17:00 proti Frýdku-Místku.

RYCHLÁ STATISTIKA

Nejvíce branek: Hanták J. 7/1, Kučera 5, Cáb 4 – Zbránek 7, Mlotek S. 6, Monczka 5/2

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2

Vyloučení: 4:6

Diváci: 251.

OHLASY TRENÉRŮ

Aleš Kořínek, SKKP Handball Brno: “Prvně gratulace soupeři k dnešnímu vítězství a postupu do Final4. Myslím si, že Karviná hrála celých 60 minut koncentrovaně, podala celkově týmový a dobrý výkon. Tím nám zápas výrazně ztížila, ale ze strany Brna mohl zápas vypadat jinak. Zápas jsme mohli zlomit v přibližně 20. minutě první půle, kdy jsme dotáhli, herně jsme se do zápasu dostali. Karviná ale dnes zaslouženě vyhrála .”

Marek Michalisko, HCB Karviná: “Dnešní zápas jsme vyhráli, postoupili jsme do Final4. Upřímně bych klidně vyměnil dnešní vítězství za minulý extraligový zápas, raději bych měl dva body v extralize. Je to sport, do Final4 jsme se probojovat chtěli, což se nám povedlo. S dnešním výkonem jsem spokojený.”