Sedmimetrový hod mohl dorovnat skóre, nakonec oba body získalo Nové Veselí

B R N O – V sobotu proběhlo ve staré hale Vodova poslední utkání letošního roku STRABAG Rail extraligy, v níž se Brňané utkali s týmem Sokol Nové Veselí. Velmi dramatické utkání, kdy až do posledních sekund nebyl znám vítěz zápasu.

Skóre otevřely hosté až ve druhé minutě, kdy se prosadil  Jakub Štěrba ze sedmimetrového hodu. Veselí si velmi snadno vybudovalo dvoubrankový náskok 1:3, na který Brňané našli okamžitě lék a čtyřmi brankami, bez jediné inkasované, převzali vedení 5:4.

První půle přinesla hned několik změn ve vedení, v závěru se ho ujal Sokol. Šest minut před koncem první třicetiminutovky se dostal Daniel Burget do brejku, který mohl týmu opět přinést vyrovnaný stav. Střela se ale nevydařila a naopak nakopla hosty, ti se dostali do dvou rychlých protiútoků, díky nimž poupravili skóre na 9:12.

Brněnský celek se v posledních minutách stále snažil skóre dorovnat, ovšem za delší konec tahalo Nové Veselí a do šaten odcházelo za dvoubrankového náskoku 12:14.

Druhá polovina přinesla podobný scénář. Ani druhý začátek Brňané nezvládli nejlépe a Veselí si tak opět snadno vybojovalo pětibrankový rozdíl 13:18. Na tuto situaci dokázali domácí zareagovat až mezi 39. A 46. Minutou, kdy se třemi brankami dotáhli soupeře na pouhý rozdíl dvou branek.

Několikabrankové manko tížilo brněnský celek až do závěrečných sekund. Ve 25. Minutě se prvně prosadil Kezić a za dvě minuty poté následně Živojinovič. Tím se Nové Veselí dostalo do tříbrankového náskoku 21:25.

SKKP Brno se ale stále nevzdávalo. V posledních třech minutách neprošla za záda Pšenici žádná střela. Brňané v tomto čase spálilo několik šancí, ovšem i přesto dokázali novoveselský tým dotáhnout na jednu branku. Sokol v posledních sekundách zabránil šanci dorovnat faulem a na sedmimetrový hod tak nastoupil Vít Kučera. Míč se ale bohužel odrazil od brankáře na bližší tyč a Nové Veselí se tak mohlo radovat ze zisku dvou bodů.

Andrej Titkov, SKKP Handball Brno:  “Blahopřeji soupeři k zaslouženému vítězství.  Přeji všem pohodové svátky a všechno nejlepší do nového roku. Samozřejmě mě mrzí ztráta bodu a je mi líto i Vítka Kučery. Je to mladý kluk, snad se nezlomí. Zkusíme ho podpořit. Přáli jsme si bodovat před přestávkou, ale bohužel. Jediná cesta je pracovat více na trénincích a více si věřit. Za  mě k té sedmičce nemuselo dojít vůbec, kdybychom neměli tak katastrofální vstupy do poločasů. Přes varování, řvaní v ruském jazyce, moc to nepomohlo. Budu se asi muset naučit anglický hantec, protože někdy mám pocit, že mi hráči nerozumí. Snad poprvé v kariéře. Ještě jednou bych chtěl poděkovat za bojovné družstvo a popřát pěkné svátky”

Pavel Hladík, TJ Sokol Nové Veselí:  “ Musím vyseknout obrovskou pochvalu Brnu, protože dneska Andrej tým výborně připravil a Brno odehrálo dobrý zápas. My jsme sem jeli s velkou pokorou, protože i doma jsme se s nimi nadřeli a dnes jsem se bohužel neprosadili na spojkách, kde jsme měli 14/3, kde jsme jindy na 60 % a s tím se samozřejmě hraje těžko. Do toho se připojilo obrovské nasazení Brna. Jsem rád za dva body. Dneska určitě vyhrál šťastnější ne lepší. Zároveň bych chtěl popřát všem pěkné svátky, vše nejlepší do nového roku a poděkovat i skvělým fanouškům za podporu nejen na dnešním venkovním zápase. ”