Šestibodový Jiří Havlát: Ve zlomových momentech nám pomohl brankář

V sobotu proběhlo po zimní přestávce další extraligové kolo extraligových házenkářů. Brňané se utkali s Frýdkem-Místkem. Pod střechou staré haly Vodova se strhl boj o cenné body, díky kterým měly týmy šanci si stále v tabulce polepšit. K tomu oba soupeři měli před sobotním zápasem shodný počet bodů.

První branku zápasu proměnil Vojtěch Petrovský, ihned v závěsu proměnil za brněnský tým Adamčík. Tímto způsobem probíhala převážná část první půle – stálá výměna branek, díky čemuž se nemohl ani jeden tým dopustit početných chyb, které by mohly způsobit razantní brankový odskok. V 9. minutě se podařilo hostům proměnit sérii tří branek a dostat se tak do vedení 7:5. Dvoubrankové vedení nenechal tým pod vedením Kořínka dlouho bez povšimnutí a během několika minut se objevily na světelné tabuli opět stejná čísla na obou stranách.

Velmi dramatický byl závěr prvního poločasu, kdy se Frýdku povedlo znovu svému sokovi uniknout na dvě branky. Zbývalo pět minut, Jiří Havlát prvně snížil stav na rozdíl jednoho gólu, následně se dokázal prosadit Tomáš Cáb, který během pádu stihl ještě pustit míč. Ten prošel brankovou čarou a pro tým získal Cáb zároveň dvouminutovou přesilovku, během které Brno ještě dvakrát skórovalo. Necelých dvacet sekund před koncem poločasu si Brňané vyžádali time-out. Po taktické poradě si domácí několikrát vyměnili míč a Havlát zkusil zakončit, pokus byl ale zmařen gólmanem, který míč vyrazil mimo hriště. V poslední vteřině se míč dostal do rukou Jozefa Hantáka a dělovou střelou získal pro Brno jednobrankové vedení do druhého poločasu.

Ve 40. minutě se frýdečtí hráči dostali do nepříjemného vedení o tři branky. Mezi 44. a 48. minutou se Brno prosadilo čtyřikrát za sebou, z toho dvakrát skóroval Lukáš Václav, který měl na hřišti svoji premiéru za brněnský tým. Patnáct minut před koncem utkání byl proti Brnu odpískán sedmimetrový hod, jehož se ujal Adam Gřešek. Tomu se nepodařilo nejen neproměnit sedmičku, ale zároveň ihned po ní získal do rukou opět míč, ale díky skvělému zákroku Koňaříka byl i druhý pokus bez úspěchu.

Oba týmy podaly v zápase odhodlaný a bojovný výkon, ve kterém rozhodovaly detaily. V 54. minutě domácí utekli o dvě branky. Dvoubrankové vedení už Frýdek nedokázal snížit a utkání nakonec skončilo výsledkem 32:30.

OHLASY TRENÉRŮ

Aleš Kořínek, SKKP Handball Brno: “V první řadě jsem rád, že jsme zápas zvládli. Myslím si, že rozhodly drobnosti. V druhém poločase se nám dařilo lépe v postupném útoku. Určitě je stále plno věcí, které musíme na trénincích dále zlepšovat, zejména z pohledu obrany. Rozhodně bychom měli mít radost z dnešního vyhraného zápasu a na to navázat další práci.”

Jiří Kekrt, Pepino SKP Frýdek-Místek: “Přeji domácímu týmu k vítězství. Odehráli jsme solidní utkání, ale ne natolik dobré, abychom si zasloužili body. Mírně nám zaostávala defenzíva, nepomohli nám brankáři, udělali jsme pár zbytečných chyb a neproměnili jsme několik vyložených šancí. Nyní nám nezbývá nic jiného, než se soustředit na dalšího soupeře.”