Sobotní duel může Brnu přinést první výhru na palubovce soupeře nebo dostat Litovel do hry se ziskem prvních bodů

Po domácím dvojkole brněnský celek vyrazí na půdu soupeře. Tým pod vedením Andreje Titkova absolvuje odvetný zápas s poslední Litovlí, jenž po dvanácti kolech má stále na svém bodovém kontě nulu. Zůstane tomu tak i po sobotním střetnutí?

V sobotu odcestuje mužstvo do 100 km vzdálené Litovle, kde proběhne třinácté kolo STRABAG Rail extraligy mužů v házené. První vzájemné střetnutí se uskutečnilo ve druhém kole extraligy, kdy Litovel potrápila brněnský celek v brněnských Maloměřicích, domácí nakonec utkání zvládli a dvoubrankovým náskokem brali dva body.

 

 

Ve vzájemném duelu se nejvíce na hřišti činili Luboš Hlípala s Lukášem Václavem, jenž vstřelili po čtyřech brankách. Na druhé straně si nejvíce gólů připsal Luděk Piwko, celkem jich proměnil osm, z toho čtyři ze sedmimetrových hodů. Zároveň v utkání padla i červená karta, která byla po třech dvouminutových trestech namířena na Jiřího Číhala a v utkání tak musel předčasně skončit.

 

Litovel je stále namotivovaná pro zisk prvních bodů v letošní sezóně a mnohonásobně vyšší chuť po vítězství bude právě v sobotním duelu proti SKKP Brno. Pokud totiž Tatran ukořistí dva body na domácí palubovce, velmi snadno se bodově dotáhne na předposlední místo, na němž momentálně sídlí Brňané, a to o pouhé čtyři body.

 

 

Naopak brněnští házenkáři mají šanci uniknout spárům Litovle, odskočit o osm bodů a mírně šlapat na paty Hranicím působící zatím na 10. příčce s jedenácti body. I brněnský lodivod si je vědom, že v sobotu proběhne velmi bojovné utkání, které nebude vůbec jednoduché a jeho tým bude muset vynaložit bojovný a týmový výkon, aby mohl pomýšlet na zisk dvou bodů na soupeřově palubovce.

 

“Dle postavení obou týmů v tabulce lze v sobotu očekávat velmi tvrdé a bojovné utkání. Zejména poctivým a sebevědomým výkonem se naši hráči musí vynasnažit o první letošní vítězství na hřišti soupeře,” komentuje blížící se střetnutí Andrej Titkov. Hlavní kouč Brňanů zároveň dodává, že tým nesmí podlehnout atmosféře zápasu, jinak mohou nastat komplikace.

 

Zda-li se brněnskému týmu podaří vybojovat na palubovce Litovle dva body zjistíme již v sobotu. Zápas je na programu od 17 hodin ve sportovní hale ZŠ Vítězná.