Těsnou výhrou proti Strakonicím završili Brňané letošní sezónu

V nedělní podvečer proběhl ve staré hale Vodova poslední zápas letošní sezóny pro královopolské házenkáře, kteří se utkali proti Strakonicím.

Velmi vyrovnaný souboj, v němž se po většinu prvního poločasu drželi ve vedení domácí Brňané. Rozdíl dorovnaly Strakonice v 17. minutě, ovšem brněnští házenkáři jej dokázali osm minut před závěrem první půle vybojovat zpět (13:10).

V poslední minutě se opět zadařilo na straně Strakonic, které tříbrankové manko smazaly a už se zdálo, že do kabin týmy odejdou za vyrovnaného stavu. Posledního slova se ale ujal Jiří Havlát, kdy po nevydařené šanci hostů poslal míč do prázdné sítě a získal tak pro svůj tým jednobrankový náskok do druhé půle (15:14).

Začátek druhého poločasu zvládli lépe brněnští házenkáři. Díky dvěma proměněným gólům v úvodu poločasu si tým vydobyl tříbrankový náskok 17:14. Vedení ale strakoničtí házenkáři zvládli hravě dorovnat ve 40. minutě na 19:19. Po zbytek poločasu se týmy přetahovaly o vedoucí pozici a na světelné tabuli nebyl k vidění větší rozdíl než tři branky.

Před závěrečným hvizdem se Brňané dostali do vedení 30:27. Od dorovnání byly Strakonice velmi blízko. V závěrečných dvou minutích brněnský tým už nedokázal skórovat a naopak na straně hostů byli úspěšní Wildt se Samkem, kteří svůj tým přiblížili k možné remíze. Poslední útok Strakonic byl ale brněnským kádrem zmařený a Brno tak uhájilo výhru 30:29.

KRÁTKÁ STATISTIKA

SKKP Handball Brno – HBC Strakonice 1921 30:29 (15:14)

Nejvíce branek: Havlát 6, Koubek 4/3, Hlípala a Hastík po 4  – Mošovský 7/2, Nejdl A. 6/2, Pek a Nejdl T. po 3.
Rozhodčí: Hájek, Macho
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5
Vyloučení: 1:2
Diváci: 150

OHLASY TRENÉRŮ

Ivan Minařík, SKKP Handball Brno: „Mezi námi a Strakonicemi už je takový tradiční výsledek remíza nebo o gól, ať už z jedné nebo druhé strany, což se dnes potvrdilo. Samozřejmě mě opět velmi mrzí neproměňování šancí, nedokázali jsme odskočit na větší rozdíl. Neříkám, že se o nic nehrálo, ale přitom, jak byly rozdány karty, tak zápas už neměl správný náboj, jaký by měl v extralize mít. Jsme rádi za vítězství, ale bylo utrápené.”

Roman Marienka, HBC Strakonice 1921: „Dá se říct, že se soutěž v naší skupině už jenom dohrává. I přesto, že se minimálně v obraně nehrálo na krev, tak dnešní zápas určitě svoji kvalitu měl a byla tam řada pohledných akcí.”