Uprostřed týdne do Plzně: Královo Pole čeká páté kolo

Další kolo STRABAG Rail Extraligy je tady. Pátý zápas nejvyšší soutěže bude čekat Brňany na půdě Talentu Plzeň, a to netradičně ve středečním termínu.

Brněnské házenkáře čeká papírově doposud nejsilnější soupeř. Západočeši měli nadmíru úspěšný vstup do ligy a zatím hájí první místo tabulky. Zároveň je ale nutno dodat, že stejný počet bodů má i čtveřice dalších mužstev a na jejich straně stojí hlavně vysoký rozdíl branek.

Svěřenci Andreje Titkova jsou v opačné situaci, protože ze čtyř duelů získali pouze jediné vítězství. To si připsali doma proti Litovli. Minulé dva zápasy však měly nepříznivý průběh, a tak Královo Pole nestačilo na Nové Veselí ani v sobotu na Kopřivnici. Dohromady to znamená, že se Jihomoravané musí nyní smířit s předposlední 11. pozicí.

Momentálně nejlepšími střelci týmu jsou Jiří Havlát a Luboš Hlípala, kteří nastřádali shodně po 15 trefách. Za nimi pak je s 11 přesnými zásahy Vít Kučera. Také Plzeň se může pochlubit ofenzivním duem se stejnými statistikami – Jakubem Doudou a Janem Stehlíkem (oba 23 branek).

„I přes současný stav kádru a rozdílné ambice klubu nejede naše družstvo na palubovku několikanásobného mistra předvést odevzdaný výkon. Máme určené cíle na tuto sezónu, které se snažíme plnit i v tomto utkání proti velmi silnému a v pohodě hrajícímu soupeři,“ komentoval před duelem kouč Andrej Titkov.

Pokud by Brňané na hřišti Talentu bodovali, šlo by o prvotřídní překvapení. Podaří se na takovou senzaci dosáhnout? To se ukáže ve středu 3. října od 18 hodin, kdy zazní úvodní hvizd vzájemného souboje.