Zdroj: http://www.kpbrno.cz/nastenka/posledni-utkani-v-letosnim-roce-brno-se-doma-utka-proti-tretimu-veseli  •  Vydáno: 13.12.2018 20:36  •  Autor: Pavel Kocourek

Poslední utkání v letošním roce, Brno se doma utká proti třetímu Veselí

Poslední utkání v letošním roce, Brno se doma utká proti třetímu VeselíB R N O – Za necelé dva týdny tady máme Štědrý den. Ovšem před svátky čeká brněnský celek ještě jedno utkání. Na domácí půdě se tým střetne s Novým Veselím, jemuž se v letošní soutěži daří a útočí na nejvyšší pozice v tabulce.

V rámci patnáctého kola STRABG Rail extraligy brněnské mužstvo vyjelo do Litovle. Brňané si utkání sami zdramatizovali a chyběl kousek, aby duel skončil nerozhodně. Po první půlce šli hosté do kabin s jednobrankovým rozdílem 11:12 a jinak tomu nebylo ani ve druhé třicetiminutovce. Nakonec se Brno mohlo radovat ze dvou bodů za stavu 23:24, z předvedeného výkonu už ale trenér takovou radost neměl.

 

„Nebyl jsem spokojený s výkonem některých našich hráčů. Jejich chování bylo někdy zcela nelogické a to často zrovna v rozhodujících okamžicích utkání,” hodnotí utkání s Tatranem hlavní kouč Brňanů. Zároveň ke svému hodnocení přidává i poznatek, že týmu dopomohlo v závěru také štěstí, kdy mohli domácí vyrovnat, to se jim ale nakonec nepodařilo. “S body jsem spokojen, s výkonem nikoliv,” uzavírá svůj pozápasový ohlas Titkov.

 

 

Další utkání čeká modrožlutý tým v sobotu 15. 12. Proti Novému Veselí. Sokolu se v nedávných dvou kolech dařilo k zisku bodů. Nejprve si kádr poradil s Kopřivnicí 32:27, následně dokázal porazit i Zubří poměrem 25:21, oba zápasy tým vybojoval na své domácí palubovce. Kádr pod taktovkou Pavla Hladíka nemá špatnou bilanci ani na venkovních palubovkách, z nichž Nové Veselí v letošní sezóně uloupilo 5 bodů a ve třech zápasech podlehlo soupeři.

 

Ani Brňané na tom v posledních zápasech nejsou bledě. Proti Novému Veselí může brněnský tým prodloužit svoji sérii bez porážky o čtvrtý zápas. Tuto šňůru odstartoval kádr zápasem proti Jičínu, nad nímž vyhrál 28:26. Následně Brno vybojovalo remízu proti Hranicím a v posledním kole si tým poradil s Litovlí 23:24.

 

V sobotním střetnutí bude jasným papírovým favoritem Sokol Nové Veselí. Týmy jsou na zcela opačných stranách tabulky. Zatímco si Nové Veselí dělá chutě na nejvyšší příčky, kdy ze třetího místa dotahuje druhou Plzeň o jeden bod a první Karvinou o body dva, Brňané se stále drží na předposledním místě s osmi body. Osmé místo má brněnský tým ale stále na dosah. Od desáté i jedenácté příčky tým dělí pouhé tři body a od 8. pozice je rozdíl čtyř bodů.

 

Oba celky mají o co hrát, a tak lze počítat s bojovným utkáním. Který z týmu podá lepší výkon a dotáhne tak utkání do vítězného konce, to se dozvíme už v sobotu 15. 12. Od 18 hodin.