Zdroj: http://www.kpbrno.cz/nastenka/brnanum-se-nepodarilo-najit-lek-na-nezastavitelnou-plzen-ktera-uloupila-oba-body-z-kralovopolske-palubovky  •  Vydáno: 3.2.2019 13:55  •  Autor: Pavel Kocourek

Brňanům se nepodařilo najít lék na nezastavitelnou Plzeň, která uloupila oba body z královopolské palubovky

Brňanům se nepodařilo najít lék na nezastavitelnou Plzeň, která uloupila oba body z královopolské palubovkyV sobotní podvečer proběhlo na královopolské palubovce první domácí utkání po zimní přestávce. Brňané již absolvovali jedno mistrovské utkání v Kopřivnici. Tentokrát je ale čekalo střetnutí s nemilosrdnou Plzní, jenž se po zápase dostala do čela tabulky.

Již v prvních minutách se slova ujal Talent, kdy první dvě branky proměnili Ivancev společně se Šindelářem. Brňanům se podařilo v 9. Minutě dvoubrankové manko srovnat na 4:4. Ovšem s tímto stavem ani zdaleka nesouhlasil tým pod taktovkou Michala Tonara a několika rychlými útoky se dostali do vedení 4:9. Týmu pomohla i osmá a devátá branka, jenž padla ze sedmimetrového hodu, autorem obou branek je Jakub Douda.

 

Brňany zároveň potrápil i skvěle chytající Herajt, jen zmařil jak několik útoků, tak i nadějný Havlátův únik. Po zbytek první půle si hosté dokázali pohlídat vybojovaný náskok a první půle tak skončila příznivěji pro hostující celek poměrem 12:15.

 

Druhá půle se vyvíjela v mnohem vyrovnanějším duchu, ovšem Brňané potřebovali nasadit soupeři o několik branek více, aby mohli pomýšlet alespoň na bod ze zápasu. Velmi blízko k bodům bylo Brno ve 49. Minutě, kdy Jirka Havlát stáhl skóre ma 23:25, tedy rozdíl dvou branek.

 

 

 

Ovšem vždy, když se Brňanům zadařilo a blížily se lepší chvíle, Plzeň na situaci velmi rychle zareagovala a jinak tomu nebylo ani v tento moment. Mezi 51. A 53. Minutou Talent poslal do brněnské svatyně sled tří branek a opět se tak vrátili na pětibrankový náskok.

 

Takový stav už byl pro zkorigování z brněnské strany nadlidský úkol a utkání tak skončilo vítězně pro Plzeň, jenž si díky výsledku 27:31 odvezli dva body, které tým také prozatím vyšvihly do čela extraligové tabulky. Ovšem Karviná má za sebou o dva zápasy méně, tudíž pokud bude úspěšná, její návrat na první příčku může přijít velmi brzy. Týmy dělí pouhý bod.