Zdroj: http://www.kpbrno.cz/nastenka/minutka-s-jakubem-konarikem-vysnenym-hazenkarskym-cilem-je-zkusit-zahranicni-angazma  •  Vydáno: 5.2.2019 12:11  •  Autor: Pavel Kocourek

MINUTKA s Jakubem Koňaříkem: Vysněným házenkářským cílem je zkusit zahraniční angažmá

MINUTKA s Jakubem Koňaříkem: Vysněným házenkářským cílem je zkusit zahraniční angažmáPo menší odmlce přinášíme další díl ze série rozhovorů s hráči z brněnského kádru. Brněnský rodák, který v týmu působí třetí sezónu. Jeho házenkářským idolem je Martin Galia. V hudbě nemá stanovený vkus a jednoduše poslouchá, co se mu líbí.

Ve volných chvílích těžko hledá prostor na jiný sport, než je házená. Občas ale zvolí fotbal s kamarády nebo v zimě hokej. Nejčastěji svůj volný čas tráví s kamarády, ale nepohrdne ani relaxem. To je ve zkratce Jakub Koňařík, pojďme se společně o Kubovi dozvědět něco více z házenkářského života.

 

1) Ahoj Kubo, S první otázkou zavítáme do tvé házenkářské minulosti. Prozraď nám, v kolika letech jsi začal hrát házenou a jak ses k tomuto sportu vlastně dostal?


Ahoj. S házenou jsem začal v osmi letech a dovedl mě k ní spolužák. Nejlepší historka se ale váže k tomu, jak jsem se dostal do brány –  Na prvním tréninku se trenér zeptal, kdo chce běhat a já jako jediný nezvedl ruku, a tak mě kouč poslal chytat (smích).4) Za jaké kluby jsi před Brnem působil?


Před mým nástupem do SKKP Brno jsem působil v Maloměřicích, Zubří a hrál jsem i za Lovosice.

5) Jaký je tvůj vysněný házenkářský cíl?

Mým vysněným házenkářským cílem je jednoznačně zkusit zahraniční angažmá.

 6) Největší moment v házenkářské kariéře, na který vzpomínáš?

Největším momentem v házené je pro mě nejspíš první sezóna v Lovosicích, kdy jsme vyhráli Český pohár. Zároveň jsme ve stejné sezóně hráli i finále play-off extraligy, a to byl pro Lovky největší úspěch. Já jsem neskutečně rád, že jsem u toho mohl být. (úsměv).

7) Pojďme se podívat do kabiny, kdo je podle tebe největší vtipálek?


Největší vtipálek v kabině, jo? No když si zrovna nedělají srandu ze mě (smích), tak to jsou rozhodně tito tři: Michal Dostalík, Jirka Havlát a Viktor Hastík.


7) A teď z opačné strany mince. Koho bys označil jako největšího mrzouta v týmu?


Tak největší mrzout bude jednoduchý, protože tím jsem já (smích).

8 ) S kým si v týmu nejvíce rozumíš a z jakého důvodu?


Nejvíce si rozumím s Vítkem Kučerou, jelikož se spolu bavíme a vídáme se i mimo palubovku. Dále to je Bob Pšenica, chytali jsme spolu už v Zubří. Jinak si ale rozumím se všemi.9) Jak by ses popsal třemi slovy?


Popsat sám sebe je těžké. Kamarádský, obětavý a spolehlivý.

10) Máš nějaký talisman nebo předzápasový rituál?


Předzápasový rituál mám asi jako každý hráč. Nezbytnou součástí je hudba, která k tomu prostě patří a musí nahecovat. Na zápas se soustředím už od rozcvičky, tam přepnu do jiného režimu.

11) Závěrečná otázka. Proč právě házená v Brně?


To je jasné - protože jsem Brňák. Určitě bych si přál, aby se tady hrála lepší házená a díky tomu i chodilo více lidí.


Díky za rozhovor a ať se daří!