Zdroj: http://www.kpbrno.cz/nastenka/titkov-jedna-z-klicovych-roli-pro-uspech-s-frydkem-bude-extremni-uroven-discipliny-v-obrane  •  Vydáno: 7.2.2019 20:01  •  Autor: Pavel Kocourek

Titkov: Jedna z klíčových rolí pro úspěch s Frýdkem bude extrémní úroveň disciplíny v obraně

Titkov: Jedna z klíčových rolí pro úspěch s Frýdkem bude extrémní úroveň disciplíny v obraněBrněnský kádr zabojuje o další body do extraligové tabulky na venkovní palubovce. Tentokrát tým pod vedením Andreje Titkova vyrazí do Frýdku-Místku, jenž zaujímá zatím sedmou pozici s šestnácti body.

Sedm. Přesně tolikabodový je rozdíl mezi sedmým Frýdkem-Místkem a předposledním, tedy jedenáctým, SKKP Handball Brno. První vzájemný duel skončil nerozhodně, zápas se odehrál na domácí půdě královopolského celku.

 

V říjnovém duelu se nejvícekrát prosadil Luboš Hlípala, celkem šestkrát. Hned za ním byli úspěšní i Jirka Havlát a Kosta Petrovic, každý si připsal čtyři proměněné góly. Frýdku se tak podařilo z venkovní palubovky uloupit alespoň bod. Doma ale bude mít rozhodně zálusk na stoprocentní bodový zisk.

 

Frýdek v posledních zápasech zažil bolestivé porážky, v nichž tým padl vždy pouze o pár branek. Posledně se týmu nezadařilo proti Zubří (27:24), ani na domácí palubovce Pepino nezdolalo Duklu Praha a zápas skončil naprosto totožným skórem, jako proti Zubří. Těmto zápasům předcházela také prohra s Karvinou a Plzní společně s remízou na kopřivnické palubovce.

 

 

Bilance Frýdku tedy není zcela optimální a tým bude chtít tuto nepříjemnou deku setřepat na domácí půdě proti Brnu. Frýdek totiž má i další motivaci. V patách mu jsou týmy Lovosic a Zubří, kteří ztrácejí na SKP pouhý bod. A tak, pokud frýdecký celek zaváhá, může ho to stát ztrátu vstupenky do play-off.

 

Ovšem i Brňané mají ambice na nedělní  střetnutí a rádi by na venkovní palubovce urvali cenné body. Některé týmy nemají postup do vyřazovacích části stále jasný, a tak lze očekávat působivou a atraktivní házenou.

 

Andrej Titkov má o klíči k sobotnímu úspěchu jasno. Tým musí podat extrémní úroveň disciplíny v obranné fázi hry a odolnost, společně s odvahou, v útoku. Zda se Brňané zapíši alespoň bod do extraligové tabulky zjistíme již v neděli. Utkání začíná v 17:00.